14 C
Brno
Pátek, 31 března, 2023
DomůStrojírenstvíŠroubový kompresor: Proč nešetřit na kvalitním oleji?

Šroubový kompresor: Proč nešetřit na kvalitním oleji?

Vydáno

- Reklama -PR články

Požadavky na moderní kompresory jsou vzhledem k technologickému vývoji a náročnosti průmyslového odvětví obrovské. Není se čemu divit, protože stále více subjektů raději investuje do dražších, avšak kvalitnějších a spolehlivějších zařízení, jako je například šroubový kompresor. Ten je speciálně zkonstruován pro nepřetržitý přísun stlačeného vzduchu, nicméně po takových výkonech si zaslouží odpovídající péči.

Bez oleje to nepůjde

Šroubový kompresor patří i přes své jedinečné funkce a nesčetné výhody mezi relativně obyčejná strojní zařízení, která se neobejdou bez množství kvalitního oleje. Mazivo je totiž naprosto zásadní pro bezproblémovou součinnost dvou do sebe zapadajících šroubů, které se uvnitř šroubového kompresoru nachází. Pokud mu dodáte olej neodpovídající kvalitě předepsané výrobcem, nemůžete očekávat, že bude kompresor nepřetržitě dodávat stlačený vzduch o vysokém objemu.

Kde je v kompresoru olej?

Šroubové kompresory potřebují olej primárně kolem šroubů, které odvádí hlavní část práce tohoto zařízení. Kromě toho je však potřeba mazat i další čepy, vedení a ložiska, neboť ty jsou nezbytné pro hladkou činnost kompresoru. Kromě toho se však olej stará o odvedení tepla vznikajícího při stlačování vzduchu a dále je jeho úkolem těsnit pohyblivé plochy kompresoru, aby nedošlo k nežádoucímu úniku.

Jaký olej používat?

Sami už jste asi pochopili, že šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz potřebují pro svou činnost olej té nejvyšší kvality. Naprosto zásadní je tedy používat maziva předepsaná pro tento typ zařízení. V žádném případě se nespokojte s obyčejným olejem, protože ten nedisponuje požadovanými vlastnostmi. Rovnou zapomeňte na použití oleje pro pneumatická zařízení nebo pro pístové kompresory, protože ty jsou zcela nevhodné.

Použitím nevhodném oleje vědomě snižujete životnost vašeho kompresoru, což asi nechcete. Vaší snahou naopak musí být prodloužení doby užívání tohoto zařízení.

Nejnovější články

Chystáte se do Tuniska? Těchto pět míst byste měli navštívit

Krajina je rájem pro potápěče i milovníky historie. Poloostrov Cap BonHlavním lákadlem Tuniska jsou nádherné...

Cestování po Moravě: Která místa se vyplatí navštívit?

Projděte se útrobami bývalých železáren a ochutnejte sýrové speciality. Jižní Morava je oblíbenou turistickou destinací,...

Vybrali jsme sedm zajímavých tipů pro letní čtení

Co si vzít k vodě? Vybrali jsme několik knižních novinek. Letní dovolenou si mnozí z...

Chybí systém, který by u nás chránil oběti násilí.

Převažuje dlouhodobé psychické násilí. Na Slovensku nemají dostatečnou ochranu dospělé a ani dětské oběti týrání. Uvedla...

Další články autora

Will Reading ‚Opposing Reviews‘ of His Films: ‚Did They Even Look at the Same Movie?‘

We all know that Oscar nominees get treated to incredible swag bags every year...

‚Tipsy‘ Josie Gibson Struggles to Read This Morning Autocue in Hilarious Footage

We all know that Oscar nominees get treated to incredible swag bags every year...

Ellen DeGeneres to Hand Out ‚Millions‘ Of Dollars in Bonuses As Hit Talk Show Ends

We all know that Oscar nominees get treated to incredible swag bags every year...